wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Polski Ład - zmiany dla posiadaczy kas fiskalnych

Polski Ład - zmiany dla posiadaczy kas fiskalnych

Polski Ład wprowadza od 1 stycznia 2022 u przedsiębiorców posiadających kasy fiskalne obowiązek zapewnienia klientom alternatywnej formy płatności. Czyli oprócz gotówki musi to być przelew (jeżeli rzeczywiście jest on realnie w firmie używany) lub terminal kart płatniczych.
Dodatkowo firmy które posiadają kasy fiskalne online i terminal od 1 lipca 2022 będą musiały zintegrować terminal z kasą.
 

Dwie ważne zmiany które wprowadza „Polski Ład” w Twojej firmie.

Po pierwsze:

Zgodnie z nowelizacją ustawy „prawo przedsiębiorcy” z dnia 6 marca 2018 r.  przedsiębiorca, który jest obowiązany prowadzić ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, będzie musiał zapewnić możliwość dokonywania zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego w każdym miejscu, w którym faktycznie wykonuje działalność gospodarczą. Przedsiębiorca formę takiej zapłaty będzie musiał umożliwić w lokalu i poza lokalem przedsiębiorstwa.

Dokonywanie zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego to nic innego jak korzystanie z karty płatniczej.  W praktyce więc przedsiębiorca będzie obowiązany posiadać terminal płatniczy w celu przyjmowania płatności w formie bezgotówkowej.

Po drugie:                 

Od 1.07.2022 przedsiębiorca prowadzący ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej online i posiadający terminal płatniczy będzie również obowiązany zapewnić połączenie terminala płatniczego z kasą fiskalną.

Nasza oferta:

  • nasza firma już obecnie zapewnia połączenie dużej części kas fiskalnych z terminalami kart płatniczych
  • instalujemy także nowe terminale kart płatniczych współpracujące z kasami fiskalnymi online
  • klientom nie posiadającym terminali proponujemy darmowe terminale kart płatniczych w programie polski bezgotówkowej.
  • klientom którzy posiadają terminale kart płatniczych nie współpracujące z kasami fiskalnymi online proponujemy wymianę na korzystnych warunkach

Przeczytaj także informacje ze strony producenta kas POSNET. :
https://www.posnet.com.pl/okiem-eksperta/post/308/polski-lad---co-z-niego-wynika-dla-uzytkownika-urzadzen-fiskalnych
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl