wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » POZOSTAŁA OFERTA » TERMINALE KART PŁATNICZYCH

TERMINALE KART PŁATNICZYCH

TERMINALE KART PŁATNICZYCH

Terminale płatnicze - bezgotówkowa polska

Już od kilku lat działa w Polsce program rekompensujący koszty zainstalowania i użytkowania terminala kart płatniczych dla firm instalujących go po raz pierwszy. W programie tym właściciel punktu handlowego jest zwolniony przez pierwszy rok użytkowania terminala z opłaty za dzierżawę terminala oraz z prowizji za transakcje pod warunkiem, że wartość tych transakcji nie będzie większa niż 100 000 zł.

Tzw. Polski Ład wprowadził poważne zmiany w przepisach dla firm  posiadających kasy fiskalne.

Od 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. Polskiego Ładu każdy przedsiębiorca będzie miał obowiązek zapewnienia innej formy płatności niż gotówką w miejscach faktycznego wykonywania swojej działalności. Co to oznacza w praktyce? Jeśli podatnik używa kasy fiskalnej OFFLINE lub ONLINE i nie ma terminala płatniczego wcale nie musi takowego posiadać, Powinien zgodnie z nowym rozporządzeniem zapewnić klientowi podczas zakupów alternatywną formę płatności inną niż gotówka np: przelew, BLIK itp. oraz rzeczywiście ją stosować !!!

Natomiast od 1 lipca 2022 roku zostanie wprowadzony obowiązek połączenia terminala z kasą fiskalną online. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara w wysokości 5 tys. zł. Co to oznacza w praktyce? Podatnik posiadający kasę nowego typu ONLINE i posiadający terminal płatniczy, ma bezwzględny obowiązek od 1 lipca br. zintegrować te dwa urządzenie ze sobą, aby doprowadzić do automatycznej płatności na kasie fiskalnej ONLINE w sytuacji płatności kartą. W tym przypadku Ministerstwo nakłada karę mandatu w wysokości 5 tyś zł za brak takiej integracji. W sytuacji jeśli podatnik nie posiada terminala płatniczego, a posiada kasę ONLINE to nie ma przymusu posiadania terminala od 1 lipca br., co nie zwalnia go z zapewnienia przy sprzedaży swoich towarów i usług innej formy płatność niż gotówka

 

Obowiązkowa integracja dotyczy tylko nowych kas ONLINE, a nie drukarek fiskalnych ONLINE.

Bez wątpienia zakup terminala płatniczego dla wielu podatników będzie najbardziej wygodną formą wywiązania się z przepisów tzw "Nowego ładu".

Oczywiście nasza firma jest przygotowana na idące zmiany i zapewnia naszym klientom szeroką ofertę terminali płatniczych wraz ze szkoleniem i instalacją za 0zł na cały rok bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów.

 

Zapewniamy również integrację kas fiskalnych z terminalami.


 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje
PosPay

PosPay

2 078,70 zł brutto1 690,00 zł netto
PosPay Oto wyjątkowe, pierwsze takie na rynku, mobilne połączenie kasy, drukarki i terminala płatniczego – Pospay. Już nie musisz zastanawiać się, które urządzenie fiskalne wybrać! Teraz wszystkie masz pod ręką, w jednym, fiskalnym terminalu płatniczym.…
dodaj do porównania

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl